Euronet
 
2017-01-10
Drogie mamy:
 czy wojewoda podlaski: (podobnie jaki inni) nakłada grzywny za nieszczepienie dzieci? Ktoś dostał? Jeśli tak to ile?

Forum cafe mama: http://b1.pl/spotted/post...
link do postu

Like:0

Czesi mają podobnie racjonalny i oszczędny kalendarz szczepień. Stosują wprawdzie BCG w pierwszych 6 tygodniach życia, ale pozostałe szczepienia zaczynają dopiero w 13 tygodniu. Prawdopodobnie w dużej mierze dzięki temu umieralność niemowląt jest tam zbliżona do skandynawskiej i wynosi około 3 na 1000 zdrowych urodzeń. By się przekonać o szkodliwości wielu szczepień dla niemowląt, warto przeanalizować amerykańską bazę danych VAERS dotyczącą powikłań poszczepiennych zgłoszonych do CDC, które według szacunków FDA stanowią od 1 do 10% wszystkich przypadków. Baza ta pod naciskiem Kongresu USA została udostępniona dla publiczności (link Wynika z niej, że w latach 1990-2008 wskutek powikłań po szczepionkach DTP, HepB, MMR, Hib i IPV w USA zmarło od 28 000 do 280 000 niemowląt do 6 miesiąca życia, a ciężko okaleczonych (w tym neurologicznie) zostało od 127 000 do 1,2 miliona niemowląt. Są to ogromne liczby, których w żaden sposób nie da się zmieść pod dywan ani zignorować. Liczby te mogą stanowić około połowy wszystkich zgonów niemowląt. Jak wynika z danych PZH (Państwowego Instytutu Higieny) oraz WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), w Polsce pomimo wysokiego odsetka zaszczepionych (ok. 98%), nadal tysiące dzieci każdego roku chorują na choroby zakaźne: świnkę, różyczkę, szkarlatynę, krztusiec, co dowodzi, że skuteczność stosowanych szczepionek jest wątpliwa.
W krajach Europy Zachodniej,  Finlandii, Szwecji, czy Norwegii zachorowalność na krztusiec jest nawet znacznie większa niż w Polsce (gdyż odsetek szczepionych dzieci jest tam mniejszy niż w Polsce ), lecz i tam choroba ta nie jest śmiertelna (link a umieralność niemowląt jest tam dwa razy mniejsza niż w Polsce. Nie jest to dziwne, bowiem statystyki demograficzne USA pokazują, że umieralność na choroby zakaźne spadła na wiele lat przed wprowadzeniem szczepień. Kiedy się zestawi wskaźniki umieralności niemowląt z różnych krajów z programem ich szczepień, rzuca się w oczy fakt, że kraje, które stosują powszechne szczepienia noworodków, mają znacznie wyższe wskaźniki umieralności (około lub powyżej 6/1000), niż te które na 9 ogół nie szczepią noworodków (ok. 3/1000).
Szczepionki nie powodują autyzmu, po co straszyć. A ta 'rtęć', która niby była w szczepionkach to zupełnie inny NIESZKODLIWY związek rtęci, który nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla organizmu. No, ale widocznie ignoranci antyszczepionkowi dalej straszą nieświadomych ludzi tymi samymi mitami, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Polecam link i komiks, na którym wszystkie najpopularniejsze bzdury antywacków zostały sprostowane przez rzetelne źródła naukowe, a nie doktora Google. Proszę też nie straszyć jakoby chęcią wzbogacania się koncernów farmaceutycznych kosztem trujących szczepionek, kiedy to właśnie biznes antyszczepionkowy zarabia na strachu i naiwności ludzi.
Anonimowo Zbejeden