Pizza na telefon
Co? Gdzie? Kiedy? w Białymstoku kalendarz
08 grudnia 18:30
Ośrodek Kultury w Sejnach, 1 Maja 17, Sejny
Żubroffka w Sejnach
12. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2017 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

W 2017 roku, do ośmiu konkursów selekcjonerzy wybrali 125 najciekawszych filmów (spośród prawie dwóch tysięcy!). Jak zwykle, w programie znajdą się także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z całego świata. W ciągu pięciu dni widzowie obejrzą łącznie prawie 300 krótkich filmów, na pokaz których – jak zawsze – wstęp jest bezpłatny.

Od lat Festiwal gości w zaprzyjaźnionych instytucjach i placówkach kultury, w galeriach, liceach, na uczelniach, klubie i w szkole językowej. W tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w aż 11 podlaskich miejscowościach! 

Pokaz w Sejnach
8 grudnia 2017 (piątek), wstęp wolny
godz. 18:30 Sejny / Ośrodek Kultury w Sejnach, ul. 1 Maja 17
Ukrainian Borsch Shorts (70’), wiek: 16+

Jesteśmy KISFF i przygotowaliśmy dla was nasze ulubione ukraińskie krótkometrażówki z ostatnich lat. Nie zobaczycie tutaj żadnych filmów politycznych, ani dramatów społecznych. Te filmy nie są krzykiem o tożsamość narodową, tylko autentycznym dialogiem między autorem, a widzem. Mamy tu cztery filmy: animację, dokument i dwie fabuły. Obrazy te gościły na festiwalach na Ukrainie i za granicą. Teraz Wy także możecie wyrazić swoją opinię na ich temat!
Jeśli chcecie zobaczyć ich więcej – kolejna edycja naszego festiwalu odbędzie się w dniach 25-29 kwietnia 2018 roku. KISFF (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Kijowie) to największy festiwal filmów krótkometrażowych na Ukrainie.

Kurator/Curator: Kyrylo Marikutsa 

Program:
'Bez Ciebie', 'Without you' Nariman Aliev, 2016, 15’
'Sklep ze słowikami', 'The Shop of SongBirds', Anatoliy Lavrenishin, 2014, 17’
'E.W.A', Gigi Ben Artzi, 8’
'Guma', 'Gum', Olga Makarchuk, 2014, 7’
'Padało w Manchesterze', 'It Was Showering in Manchester', Antonio Luckicz i Valerija Kalczenko, 2015, 27’

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”
Współorganizator: Ośrodek Kultury w Sejnach

Więcej:
http://zubroffka.pl 
http://facebook.com/zubroffka