Pizza na telefon
Co? Gdzie? Kiedy? w Białymstoku kalendarz
20 czerwca 11:00
Galeria Arsenał, ul. Elektryczna 13, Białystok
Filmowe wtorki w Galerii Arsenał elektrownia
Galeria Arsenał elektrownia zaprasza na cykl pokazów filmów dla dzieci, towarzyszący wystawie 'Detsky sen'.

Filmowe wtorki w Galerii Arsenał elektrownia
ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)

Zapraszamy osoby indywidualne i grupy. Obowiązkowe zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli poprzedzającej seans do godz. 17:30 pod adresem: j.bietkal@galeria-arsenal.pl do wyczerpania miejsc. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

wtorek, 27 czerwca godz. 11.00
Pokaz filmu 'Ernest i Celestyna'; reżyseria: Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, kraj i rok produkcji: Belgia 2012; czas trwania: 80 min

Celestyna to mała mysz, wychowana w kieracie pracy i sztywnym społeczeństwie. Wszystkim od dziecka się wmawia, że niedźwiedź jest najgorszym wrogiem myszy, a najważniejszym celem społeczeństwa jest zdobywanie zębów młodych niedźwiadków – bo one najlepiej się nadają do zastąpienia straconych przez myszy siekaczy, bez których żadna mysz nie przeżyje. Celestyna jest na stażu w klinice dentystycznej, ale tak naprawdę zostanie dentystą to ostatnia rzecz, której pragnie.
Lubi rysować, głównie niedźwiedzie, które wcale nie wydają jej się straszne. Pewnego dnia spotyka biednego niedźwiedzia Ernesta, który graniem na ulicy próbuje zarobić na jedzenie. Oboje są społecznymi wyrzutkami, oboje pragną czegoś innego niż życie pod sznurek, chcą być artystami. Wplątują się w niebezpieczne sytuacje, trafiają do więzienia… Wszyscy są przeciwko nim. A jedyne, czego oni pragną, to się odnaleźć i żyć razem szczęśliwie. Czy uda im się wykaraskać z kłopotów? 
Czytaj więcej: http://dystrybucja.kinodzieci.pl/film/ernest-i-celestyna/

wtorek, 4 lipca godz. 11.00
Pokaz filmu 'Nowe przygody dzieci z Bullerbyn'; reżyseria: Lasse Hallström; kraj i rok produkcji: Szwecja 1987; czas trwania: 95 min

Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie wspaniałe przygody spotkają małych bohaterów tym razem? 
Czytaj więcej: http://dystrybucja.kinodzieci.pl/film/nowe-przygody-dzieci-bullerbyn/